606 706 885

Schody dębowe – Warszawa. Właściwości, rodzaje, zalety

Eleganckie schody dębowe to wybór na wiele lat. Wykonane z trwałego, wytrzymałego drewna dębu stanowią udany wybór dla najbardziej wymagających klientów!

Schody drewniane wytwarzane są z różnych gatunków drewna. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się schody dębowe, które wyróżniają się wieloma zaletami.

Wykorzystane do ich wykonania drewno jest jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też schody te mogą służyć na długo. Doskonale sprawdzają się zarówno w klasycznych, jak i w nowoczesnych aranżacjach. Pozwalają na stworzenie wielu typów konstrukcji dopasowanych indywidualnie do każdego wnętrza montażu – w domu, mieszkaniu, a także w innych obiektach.

Schody z drewna – schody dębowe Warszawa – zapraszamy do sprawdzenia najważniejszych informacji na temat schodów dębowych!

Drewno dębowe

Dąb (Quercus L.) jest drzewem wchodzącym w skład rodziny bukowatych. Do tego rodzaju zalicza się przeszło 200 różnych gatunków, które rosną przede wszystkim na półkuli północnej, a także na terenach górzystych. Dąb żyje przeciętnie około 600-1000 lat.

Nie bez powodu dąb uznawany jest za drzewo trwałe, wytrzymałe, wysoce odporne. Od wieków wykorzystywany jest w branży budowlanej i meblarstwie. Z drewna dębowego wykonuje się między innymi stolarkę wewnętrzną, w tym podłogi, parkiety, schody, a także meble.

Najczęściej stosowane jest drewno dębowe gatunków dąb szypułkowy (Quercus robur) lub dąb bezszypułkowy (Quercus petrea). Drewno to posiada naturalną barwę jasnobrązową z żółtawo-białą bielą. Ma także duże pory. Zazwyczaj posiada liczne, małe sęki o ciemniejszym zabarwieniu. Może być barwione na wiele kolorów, co pozwala na dopasowanie go do wielu aranżacji.

Ciężar: 650-750 kg/m3

Twardość: drewno twarde o wartości 66–77 MPa

Schody dębowe – konstrukcje

Wykonane z drewna dębowego schody są jednym z najpopularniejszych wyborów. Ze względu na swoje właściwości dąb gwarantuje elegancki wygląd oraz wyjątkową trwałość schodów wewnętrznych.