606 706 885

KOMA Parkiety Warszawa – deska warstwowa

Dzisiaj piękna podłoga z naturalnego drewna to najczęściej podłoga warstwowa, do której wykonania stosowana jest specjalna deska warstwowa. W naszej firmie KOMA Parkiety przygotowaliśmy dla klientów szeroką gamę takich materiałów do wyboru, aby stworzenie estetycznej i trwałej podłogi drewnianej było jeszcze prostsze.

KOMA Parkiety – deska warstwowa Warszawa – zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą!

Czym jest deska warstwowa?

Deski warstwowe są specjalny rodzaj desek drewnianych, które składają się z co najmniej dwóch warstw ułożonych na sobie.

Konstrukcja podłóg warstwowych prezentuje piękno szlachetnego drewna z zewnątrz, natomiast od spodu posiada drewno tańsze, lecz również wytrzymałe i trwałe.

Przykładowo, deska dębowa warstwowa posiada z góry warstwę naturalnego drewna dębowego, natomiast od spodu deskę z innego drewna liściastego czy iglastego.

Mamy wówczas do czynienia z zastosowaniem różnych gatunków drewna, co przekłada się na funkcjonalność, estetykę, a także trwałość i przystępne ceny podłóg warstwowych. Deska warstwowa jest zatem alternatywą dla desek litych, które wykonane są z jednego gatunku drewna.

KOMA Parkiety – deska dębowa warstwowa Warszawa – w naszej ofercie dostępne są wyłącznie najlepsze podłogi warstwowe!

Rodzaje i budowa desek warstwowych

W sprzedaży można znaleźć deski warstwowe w wielu wariantach do wyboru. Dzielone są głównie pod względem liczby warstw.

Deska warstwowa posiada z góry warstwę wierzchnią, nazywaną użytkową. To ona widoczna jest w pomieszczeniu. Poniżej znajdują się jedna lub dwie kolejne warstwy, które układane są poprzecznie do siebie. Z zewnątrz deski te mogą być też wykończone przez lakierowanie lub olejowanie.

Rodzaje desek warstwowych:

  • deska dwuwarstwowa
  • deska trójwarstwowa

W pierwszym przypadku mamy do czynienia z deskami składającymi się z dwóch warstw, natomiast w drugim – z trzech warstw drewna. Rodzaj desek jest powiązany z ich budową.

Deska dwuwarstwowa

W tym przypadku deski zbudowane są z dwóch warstw. Całkowita grubość to około 10-14 mm, przy czym warstwa użytkowa – wierzchnia posiada około 5-6 mm.

Deska trójwarstwowa

Deski te posiadają trzy kolejne warstwy. Ich grubość to zwykle 10-22 mm. Grubość warstwy użytkowej to najczęściej 3-4 mm.

Do wykonania desek podłogowych tego typu stosowne są różne gatunki drewna, w tym drewna rodzimego oraz egzotycznego. Bardzo popularna jest deska dębowa warstwowa, lecz także można wybrać deski jesionowe, bukowe, deski bambusowe, merbau czy iroko. Różnorodność kolorów i wzorów pozwala na stworzenie efektowych aranżacji!

Dlaczego warto zdecydować się na podłogę z desek warstwowych?

Podłogi warstwowe są związane z wieloma zaletami. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Zalety desek warstwowych:

  • estetyczny wygląd – można dopasować je do aranżacji każdego wnętrza
  • wykonane w całości z drewna – każda warstwa posiada naturalne pochodzenie
  • trwałość i wytrzymałość – wysoka odporność na wypaczanie pod wpływem warunków panujących w otoczeniu
  • przystępne ceny – tańsze niż deski lite i ich montaż
  • współpraca z ogrzewaniem podłogowym – większy komfort dla stóp
  • łatwe układanie – dotyczy warstwowych paneli drewnianych montowanych jako podłoga pływająca
  • od razu możliwe do użytkowania dzięki fabrycznemu wykończeniu – dotyczy podłóg z wykończeniem lakierem lub olejem
  • wybór na lata – możliwość renowacji wierzchniej warstwy podłogi

KOMA Parkiety – deski warstwowe w Warszawie

Nasza firma KOMA Parkiety – deska warstwowa Warszawa – współpracuje z wieloma producentami desek warstwowych z Polski i zagranicy. Dzięki temu możemy zaprezentować tak szeroką gamę wyjątkowych propozycji do wielu wnętrz.

Zapewniamy także profesjonalną obsługę związaną z montażem podłóg z desek warstwowych – dwuwarstwowych oraz trójwarstwowych. Nasza doświadczona ekipa montażowa wykonuje prace fachowo i kompleksowo.

Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w naszej ofercie deskami podłogowymi warstwowymi oraz przykładami realizacji. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

KOMA Parkiety–podłogi z desek warstwowych – deska dębowa warstwowa Warszawa – zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!